Kontakta oss

LFF Service AB

Besöksadress
Läkemedelsförsäkringen
Sveavägen 63, Stockholm

Postadress
Box 17608
118 92 Stockholm

E-post
info@lakemedelsforsakringen.se

SLF

Besöksadress
Svenska Läkemedelsförsäkringen AB,
Sveavägen 63, Stockholm

Postadress
Box 176 08
118 92 Stockholm
Telefon 08-462 37 00
Fax 08-462 02 92

Medarbetare LFF Service AB

Robert Ström

VD

robert.strom@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 00
Mobiltel 070-296 16 20

Besvarar frågor om: Mediekontakter, pressmeddelanden, delägarskap.

Ladda hem högupplöst bild på Robert »

Marita Lind

VD-assistent

marita.lind@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 00
Mobiltel 073-842 59 67

Besvarar frågor om: Ansökan om delägarskap.

Medarbetare SLF

Anders Hultman

Vice VD, Skadechef

anders.hultman@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 00
Mobiltel 070-252 30 44

Suzanne Björkman

Personskadereglerare

suzanne.bjorkman@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 98

Ylva Håkansson

Personskadereglerare

ylva.hakansson@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 97

Ulrica Larsson

Personskadereglerare

ulrica.larsson@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 99

Frida Jones

Personskadereglerare

frida.jones@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 96

Sirpa Lundin

Personskadereglerare

sirpa.lundin@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 93

Kristin Lindroth

Personskadereglerare

kristin.lindroth@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 95

Mattias Delberger

Personskadereglerare

mattias.delberger@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 92

Evelina Olsén

Skadehandläggarassistent

evelina.olsen@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 17

Nyheter

Läkemedelsskador med licensprodukter – möjligt problem

De flesta företag som tar in licensläkemedel i Sverige har tecknat Läkemedelsförsäkringen, men inte alla. Licensläkemedel är oftast inte föremål för en offentlig upphandlingsprocess och leverantörerna är därför inte, på samma sätt som vanliga läkemedelsleverantörer,...

läs mer

Naloxonprogrammet i Region Skåne vinner Guldpillret 2023

För fjortonde året i rad delar idag Läkemedelsförsäkringen, i samarbete med Dagens Medicin, ut Guldpillret. Årets pristagare, Naloxonprogrammet i Region Skåne, får en prissumma på 100 000 kronor. Foto: Pax Engström. Under de senaste åren har Sverige varit ett av...

läs mer